Uluslararası Mülteci Film Festivali’nin son gününde Bajar ve Halkların Korosu sahne aldı

İZMİR – Halkların Köprüsü Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen İzmir Uluslararası Mülteci Film Festivali’nin son gününde Ahmet Adnan Saygun Kültür Merkezi’nde “Bajar” konseri düzenlendi.

Yüzlerce kişinin katıldığı konserde ilk olarak Halkların Köprüsü Derneği gönüllülerinden oluşan “Halkların Korosu” sahne aldı.

Halkların Korosu’nun çeşitli dillerde seslendirdiği ezgilerin arasında kısa bir açıklamada bulunan Halkların Köprüsü Derneği Kurucu Başkanı Cem Terzi, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını kınayarak, “Yaşasın barış diyoruz” şeklinde konuştu.

‘FİLMLER ACILARLA EMPATİ KURMAMIZI SAĞLIYOR’

Halkların Korosu’nun konserinin ardından konuşan Festival Koordinatörü Ufuk Tambaş ise “Salı gününden beri 24 değişik ülkeden film izledik. Dünyanın değişik coğrafyalarından bilindik tanıdık acılar gördük. Filmler acılarla empati kurmamızı sağlıyor. Bir yıldır çalışmalarımız hummalı bir şekilde sürüyor” dedi.

Tambaş, festivalde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tambaş’ın konuşmasının ardından müzik grubu Bajar sahne aldı. Konsere gelenleri selamlayan Bajar, “Halkların Köprüsü Derneği’ne bizi ağırladıkları için teşekkür ederiz. Bu buluşmaları büyütmek lazım” dedi.

Etkinliğe yoğun ilgi de dikkat çekti. (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx