Şırnak belediyesi araç vermedi, cenaze bagajda taşındı

Şırnak Belediyesi vefat eden yaşlı bir kadın için cenaze aracı vermeyince aile kendi imkanlarıyla ölüyü bir aracın bagajında köye götürdü.

Şırnak Devlet Hastanesinde tedavi gören 75 yaşındaki Emine Güleş sabah saatlerinde vefat etti. Ailesi cenazeyi Şırnak merkeze bağlı Dehlabi köyünde defnetmek için AKP yönetimindeki belediyeden cenaze aracı istedi. Belediye, “aracın lastiği patlamış, şoför yok” gibi gerekçelerle cenaze aracı tahsis etmedi. Bunun üzerine aile kendi imkanlarıyla cenazeyi bir aracın bagajına koyarak götürdüğü köyde defnetti. 

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, Güleş’in yakınlarından Sami Aslan, cenaze aracının verilmemesine tepki göstererek şunları paylaştı:

“Şırnak belediyesi bu sabah saat 7’den 9:30’a kadar bir araç gönderemedi. Şırnak Devlet hastanesinden merkeze bağlı Dehlabi köyüne kadar cenazeyi götürecek bir araç göndermedi. Cenazeyi kendi şahsi imkanlarımızla şahsi araçla götürmek zorunda kaldık. ‘Bir aracın lastiği patlak, bir aracın şoförü yok’ bahaneleriyle gönderilmedi. Hepsi yandaş ya. Kimse görevde yok, kimse kimseye söz geçiremiyor. Şırnak belediyesinin millete yaptığı hizmet budur bu kadardır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx