Motokuryenin eşi savcıya ek ifade verdi: Kamerası o gün kayıt yapmamış…

İstanbul’da Kennedy Caddesi, Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde 30 Kasım Perşembe günü öğlen saatlerinde meydana gelen kazada Yunus Emre Göçer’in (38) kullandığı motosiklete, Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un kullandığı 06 CD 4581 plakalı otomobil arkadan çarpmış, çarpmanın etkisi ile yola savrulan Göçer, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede 6 Aralık tarihinde hayatını kaybetmişti. Göçer, Maltepe Gülsuyu Mahallesi’nde bulunan cemevindeki cenaze töreninden sonra Başıbüyük Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.

Soruşturma kapsamında savcılığa ek ifade veren Yunus Emre Göçer’in eşi Öznür Göçer, olay anında Yunus Emre Göçer’in başında olan kaskı teslim edebileceklerini söyledi.

KASKINDAKİ KAMERADA KAYIT YOK

Yunus Emre Göçer’in evden kaskını takarak çıktığını belirten Öznur Göçer kaza anında da kaskın eşi Yunus Emre Göçer’in başında olduğunu söyledi. Göçer, “Olay yerinde diğer eşyaları ile birlikte kaskı olay yerinden arkadaşı Hüseyin Yıldız aldı. Ben olayın psikolojisi ile eşimin eşyalarını teslim almamıştım. Şu an öğrendiğimiz kadarı ile kask Kadir Arı isimli aile dostumuzdadır. Bu kaskın içerisinde kamera cihazı vardı lakin olay günü kayıt almamıştı. O yüzden içerisinde kayıt mevcut değildir” ifadelerini kullandı.

60 BİN LİRALIK SON PAKETİ TAŞIYORDU

Yunus Emre Göçer’in hayatını kaybetmesine sebebiyet verenlerden şikayetçi olduğunu belirten Öznur Göçer, “Kaskın alt kısmından bağlama yeri vardır. Eşimin çıkarken kaskının alt kısmını bağladığını gördüm. Dosya kapsamında ele geçen 60.000 TL tutarında para tarafımıza ait değildir. İfade de geçen Bekir Yalçın isimli şahsı tanımıyorum lakin eşimin çalışma arkadaşı olabilir. Eşimin en son almış olduğu paket Bekir Yalçın isimli şahsın işinin paketidir. Bundan dolayı adı geçen tutar kendisine ait olabilir. Bekir Yalçın’a teslimine muvafakat ediyoruz. Olayda eşimin ölümüne sebebiyet verenlerden şikayetçiyiz. Olay nedeni ile karşı taraf sürücüsünden şikayetçiyim. Ayrıca gerekmesi halinde eşimin kaskını tarafınıza teslim edebiliriz” dedi.

“KASKI TESLİM EDECEĞİZ”

Savcılığa verdikleri ek ifadeden sonra Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde açıklama yapan Avukat Iyaz Çimen, Yunus Emre Göçer’in olay anında başında bulunan kaskı teslim edeceklerini söyledi. Çimen, “Avrasya Tüneli’nden çıkış anına ilişkin yeni görüntü kayıtları dosyaya gelmiş. Bunlarla ilgili yeni dökümler yapıldıktan sonra kusur raporunun yazdırılması için fiziki olarak dosyamız şu anda Adli Tıp Kurumu’nda. Oradan gelecek yeni kusur raporunu bekliyoruz ancak görüntü dökümlerini incelediğimizde herhangi bir şerit ihlalinin olmadığını, aynı şeritte olduğumuzu ve kaza anını detaylı bir şekilde döküm haline getirmişler. Bundan kaynaklı da artık o uzaktan görüntüden ziyade net bir şekilde kazanın oluşunu, kimin fren yapıp yapmadığını görebiliyoruz. Ayrıca kaza anında çarpmanın etkisiyle müvekkilimin başından fırlayan kaskın da tekrardan buraya teslimi için ek ifadede bulunduk. Kaskı Pazartesi günü teslim edeceğiz” dedi.

“SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİM”

Yunus Emre Göçer’in eşi Öznur Geçer adaley arayışına sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Göçer, “Vazgeçmişliğimiz yok, sonuna kadar devam edeceğim. Haklı olduğumuzu zaten biliyorduk baştan beri görüntülerde de gördük” açıklamasını yaptı. Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Shekh Mohamud’un Türkiye’ye getirilmesi konusunda ise Göçer, “Beklerim, devletim büyüktür” diye ekledi.

İYİ PARTİLİ VEKİL AFİŞ ASTI

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, motokurye Yunus Emre Göçer’e otomobille çarparak ölümüne neden olan ve ülkeyi terk eden Somali Cumhurbaşkanının oğlu Muhammed Hasan Şeyh Mahmud’un fotoğrafı bulunan ‘Aranıyor, firari katil, torpilli’ yazılı afişi Somali Büyükelçiliği önüne asıp, duruma tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx