Kapısı kopan uçaktan düşen İphone’un camı dahi kırılmadı

Geçtiğimiz günlerde Alaska Havayolları’na ait Boeing 737 Max 9 uçağında meydana gelen kapı kopması olayında şaşırtıcı bir olay yaşandı. Uçaktan düştüğü düşünülen bir Iphone bir arazide sağlam olarak bulundu.

İPHONE ORMANLIK ALANDA BULUNDU

Seanathan Bates adlı ABD’li oyun tasarımcısı, ormanlık alanda yer alan yol kenarında bir Iphone buldu. Telefonun çalışır halde olduğunu fark eden Bates, telefonda sahibini bulmak için yaptığı araştırmada Alaska Havayolları ASA1282’ye ait bir bagaj teslim makbuzu buldu.

Bunun üzerine yetkilerle iletişime geçen Bates, Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu’ndan (NTSB) düşüşten kurtulan bir başka telefon hakkında da bilgi verildiğini söyledi. Bates olaya dair sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yol kenarında bir iPhone buldum… Yarım sarjla hala uçak modundaydı. AlaskaAirlines ASA1282’den bagaj alımına hazır. 16.000 feet’lik bir düşüşten kusursuz bir şekilde kurtuldu! NTSB’yi aradığımda, bunun bulunan İKİNCİ telefon olduğunu söylendi.” 

NE OLMUŞTU?

Alaska Havayolları’na ait Boeing 737 Max 9 uçağı, kalkışından 35 dakika sonra, yaklaşık 5 bin metre irtifada, bir pencereyi de içinde alan gövde parçasının kopmasının ardından Portland’a acil iniş yapmak zorunda kaldı. Alaska Havayolları uçağında 171 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu.

Boeing 737 Max 9 bir dizi güvenlik sorunu ve soruşturmanın ardından “tarihin en çok incelenen uçağı” olarak kayıtlara geçti. Boeing verilerine göre yaklaşık 300 adet 737 Max 9 uçağı kullanımda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx