Dubai’ye, Üst Üste Üçüncü Kez Tripadvisor Travellers’ Choice Ödülü: Dünyanın 1 Numaralı Destinasyonu Yine Dubai!

Dubai, Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü kez dünyanın bir numaralı destinasyonu seçilerek, bu başarıyı yakalayan ilk şehir olma unvanını da aldı.

  • Ödül, otel, restoran ve deneyimlere ilişkin tüketici yorumlarının kalitesi ve miktarına dayanıyor.
  • Bu üstün ödül, Dubai’nın küresel başarılar zincirine eklenen son halka olurken, şehir daha önce dünyanın taşınmak için en iyi şehri ve uzaktan çalışanlar için en iyi şehir seçilmişti.

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, 11 Ocak 2024: Dubai, Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü kez dünyanın 1 numaralı destinasyonu seçildi. Böylece Dubai, bu olağanüstü başarıyı yakalayan ilk şehir olma unvanını da almış oldu. 

Dubai’nın uluslararası birinciliği, dünyanın önde gelen seyahat rehberi platformu Tripadvisor tarafından 2024 Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde açıklandı. Tripadvisor Travellers’ Choice ödülü, seyahat severlerin milyonlarca Tripadvisor topluluğu üyesinin incelemelerine dayanarak seçiliyor. Ödüller, 1 Ekim 2022 ile 30 Eylül 2023 arasındaki 12 aylık süre boyunca her destinasyondaki otel, restoran ve deneyim için alınan Tripadvisor yorumlarının ve puanlarının kalitesini ve miktarını dikkate alıyor.

Elde edilen başarı ile ilgili olarak konuşan Dubai Ekonomi ve Turizm Dairesi Genel Müdürü Helal Saeed Almarri “Dubai’nın Tripadvisor Travellers’ Choice En İyi Destinasyonlar Ödülleri’nde üst üste üçüncü kez dünyanın bir numaralı destinasyonu seçilmesi, turizm sektöründeki kamu ve özel paydaşlarımızın ve ortaklarımızın olağanüstü çabaları ve Dubai’nın vizyonuna verdikleri güçlü yanıt sayesinde mümkün oldu.” dedi.

Bu üstün ödül, Dubai’nın küresel başarılar zincirine eklenen son halka olurken, şehir 2023 yılında, finansal hizmetler sağlayıcısı Remitly tarafından yapılan araştırmada “dünyanın taşınmak için en iyi şehri” ve emlak danışmanlığı şirketi Savills tarafından hazırlanan 2023 Yönetici Nomadik Endeksi ilk 20 listesinde “uzaktan çalışanlar için en iyi şehir” seçilmişti. Dubai ayrıca Euromonitor International’ın 2023 En İyi 100 Şehir Destinasyon Endeksi’nde dünyanın 2 numaralı şehir destinasyonu ve Japonya’daki Mori Memorial Vakfı Kent Stratejileri Enstitüsü tarafından yayınlanan Küresel Güç Şehri Endeksi’nde de ilk 10 şehir arasında yer aldı. Birleşik Arap Emirlikleri ise dünyanın en büyük kullanıcı veri tabanı olan Numbeo’nun 2023 bulgularına göre dünyanın en güvenli ikinci ülkesi seçildi. Bu tanınırlık, Dubai’yı yüksek güvenlik standartları ile desteklenen ve seyahat severlerin gönül rahatlığıyla şehri ziyaret etmelerini sağlayan, benzersiz bir yaşam tarzı sunan lider küresel yaşanabilirlik merkezi olarak cazibesini güçlendiriyor.

Dubai Turizm ve Ticaret Pazarlaması Kurumu CEO’su Issam Kazim ise alınan ödül ile ilgili olarak  “Dünyanın dört bir yanından gelen seyahat severler, güvenli, kolay erişilebilir bir destinasyon arayışında. Ailelerden heyecan arayanlara, iş için seyahat edenlerden kültür kaşiflerine kadar her kesim Dubai’nın çeşitliliğini benimsedi. Dubai dünyanın başka hiçbir yerinde bulunamayacak benzersiz deneyimleri fark etmelerini sağladı. Tüketici talepleri ve trendler ilerledikçe, Tripadvisor ve diğer dijital platformlardan aldığımız geri bildirimlerle birlikte Dubai’ye gelen turistlerden doğrudan aldığımız geri bildirimlerle desteklenerek, şehrin sunumları ve hizmetleri üzerinde en yüksek standartları sürdürmek ve ziyaretçilere Dubai’de eşsiz bir deneyim yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Şehrin canlılığının ve çeşitliliğinin bir göstergesi olan lüks ve uygun fiyatlı oteller ve restoranlar, çeşitli cazibe merkezleri ve Emirliğin mirasına saygı gösteren kültürel alanlar Dubai’nin dünyanın favori destinasyonu olarak tekrar tekrar tanınması, ziyaretçileri de tekrar geri gelmesini sağlıyor.  Dubai’nin benzersiz planı, turizmin genel ekonomik büyümeye de önemli bir katkı sağlamasına neden oldu.

Dubai’nin giriş kolaylığı inisiyatifleri, hava bağlantısı, küresel olarak tanınan mutfak sahnesi ve eşsiz yaşam kalitesi, şehrin en üst seviyede tercih edilen destinasyon olmasını sağlamlaştırdı. Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı tarafından yayınlanan en son verilere göre Dubai, 2023’ün Ocak ve Kasım ayları arasında 15.37 milyon uluslararası ziyaretçiyi ağırlarken, 2022’nin aynı dönemine göre %20’lik bir artış yakaladı. Bu başarı aynı zamanda Dubai’nin iş ve eğlence için en üst üç küresel şehrinden biri olmanın yanı sıra ziyaret etmek, yaşamak ve çalışmak için en iyi şehri olma konumunu daha da sağlamlaştırmayı amaçlayan Dubai Ekonomik Ajandası, D33’ün hedefleriyle de uyuşuyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx