Bursa’da sahte içkiden ölüme 18 kez müebbet hapis cezası

Bursa’da 6 kişinin sahte içkiden ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. Buna göre, 3 sanık hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan her bir sanık için 6’şar kez olmak üzere toplam 18 müebbet hapis cezası istendi.

İDDİANAME 6 AYDA HAZIRLANDI

DHA’nın haberine göre, iddianamenin Bursa 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilmesinin ardından sanıkların yargılanmasına başlanacak. Olay, geçen yıl kasım ayında Yıldırım ilçesinde meydana geldi. Sahte içki içtikten sonra rahatsızlanan 56 yaşındaki Şakir Çelik, 56 yaşındaki Erol Oktay, 60 yaşındaki Necip Cece, 49 yaşındaki Fuat İşcen, 67 yaşındaki Kemal Cihat İşcen, 67 yaşındaki Erhan Seper, 57 yaşındaki Mahmut Akça, Murat K., 45 yaşındaki Bülent D., 49 yaşındaki Ramazan Ç., Fatih U., Suriye uyruklu Basem M., Celal T. ve M.A. ambulanslarla Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma ve Çekirge Devlet hastanelerine kaldırıldı. Bu kişilerden Şakir Çelik, Erol Oktay, Necip Cece, Fuat İşçen, Mahmut Akça ve Erhan Seper yaşamını yitirdi. Diğerleri ise taburcu edildi.

Polisin başlattığı soruşturma kapsamında metil alkolü İzmir’den Bursa’ya gönderdiği tespit edilen 44 yaşındaki Oktay Yüce, Bursa’da sahte içkiyi sattığı belirlenen 46 yaşındaki Raif Aytaç Uzcan ve taburcu olduktan sonra gözaltına alınan ölenlerden Fuat İşcen’in ağabeyi 52 yaşındaki Kemal Cihat İşcen, tutuklandı.

Olayla ilgili Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 6 aylık soruşturma tamamlanarak 9 sayfalık iddianame hazırlandı. İddianamede, tutuklu sanıklar Kemal Cihat İşcen, Oktay Yüce ve Raif Aytaç Uzcan hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan, her bir sanık için 6’şar kez olmak üzere toplam 18 kez ömür boyu hapis cezası istendi. Sanıklar, iddianamenin kabul edilmesinin ardından, Bursa 9’uncu Ağır ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir