Bu 3 Altcoin, Önümüzdeki Günlerde Artış Görebilir!

Ripple zaferiyle birleşen güçlü fiyat hareketleri, altcoin piyasasında yeni fırsatları ortaya çıkardı. Teknik analizler, bu 3 coin için kısa vadeli yükseliş sinyalleri gösteriyor.

Bu 3 altcoin Temmuz için yeşil sinyaller veriyor

Synthetix (SNX)

Synthetix (SNX) fiyatı son gelişmelerle birlikte önceki uzun vadeli direnç seviyesinden toparlandı. Şu anda yükseliş eğilimi içinde işlem görüyor. Teknik açıdan fiyat, 6 Mart 2023’te (kırmızı ok) 3,4 dolarlık yatay direnç seviyesi tarafından reddedildiğinden beri düşüyordu. Bu dönemde 2 dolardaki kritik destek seviyesinin altına düşerek düşüş trendinin devam ettiğini gösterdi.

Ancak, keskin bir düşüş yerine, SNX fiyatı daha sonra düşen direnç çizgisinden sıçradı. Ardından 2 dolardaki kritik destek seviyesini geri aldı. Tarihsel veriler, bu hareketin yukarı yönlü çözülebileceğini öneriyor. İşler yolunda giderse, SNX fiyatı 3,4 dolardaki direnç seviyesine hamle yapma şansı bulacak. Bu da mevcut seviyesinden %40 kazanç anlamına geliyor.

Ayrıca, günlük grafikte fiyatın 3,38 dolara ulaştığından beri alçalan bir paralel kanalda işlem gördüğünü gösteriyor. Bu, çoğu durumda kırılmalara yol açan bir yükseliş modelidir. SNX fiyatının aşağıda belirtilen kanalın üzerine çıkması, boğaları 3 dolara sevk edecek. Teknik analist David, aşağıdaki grafikte gösterdiği gibi (mor), kırılmanın en az 3.0 dolar üzerinde son bulmasını bekliyor.

Threshold Network (T)

Threshold Network, Blockchain üzerinde veri şifreleme çözümleri sağlayan bir platformdur. Ana ürünü BitcoinFi dizisinde çalışır ve tBTC basımını destekleyerek DeFi faaliyetlerinde Bitcoin’in (BTC) daha fazla kullanılmasını sağlar. Özellikle, tBTC Şubat 2023’ten bu yana istikrarlı bir büyüme gördü.

Altcoin ayrıca uzun vadeli bir yükseliş fiyat modeli oluşturdu. Böylece şu anda kısa vadeli yükseliş sinyalleri gösteriyor.

Haftalık görünüm

Daha geniş zaman diliminde T fiyatı, Şubat 2022’de ATH seviyesi olan 0,24 dolara ulaştığından beri düşüyordu. Bu işlem, aynı yılın Aralık ayında fiyatı ATH seviyesi olan 0,147 dolara getirerek uzun vadeli bir destek bölgesi oluşturdu. Destek bölgesinde 7 hafta konsolide olduktan sonra, T fiyatı takip eden 3 hafta içinde %300’ün üzerinde arttı. Bu esnada 0,06 dolardaki yatay direnç bölgesine dokundu.

Ancak bu fiyat artışı, fiyat Haziran 2023’ün başlarında 0,16 dolarlık destek bölgesine düştüğü için yalnızca ölü bir kedi sıçramasıydı. Olumlu bir işaret, fiyatın daha sonra toparlanması ve bir sabah yıldızı modeli oluşturmasıdır. Bu, genellikle bir düşüş trendinin sonunda görülen bir yükseliş modelidir.

Ayrıca Aralık 2022’de oluşan dip ile birleştiğinde çift dip formasyonunun varlığını görüyoruz. Bu aynı zamanda bir yükseliş formasyonudur. Bu nedenle, T fiyatının gelecekte direnç bölgesini 0,06 dolardan yeniden test etmesi ve mevcut fiyattan %150’nin üzerinde bir artış göstermesi bekleniyor.

Threshold Network (T) için sırada ne var?

Günlük grafik, T fiyatının 26 Ocak 2023’te yıllık en yüksek seviyesi olan 0,064 dolara ulaşmasından bu yana alçalan bir direnç trend çizgisinin altında işlem gördüğünü gösteriyor. Bu trend çizgisi, en son 24 Haziran’da (kırmızı ok) olmak üzere fiyatı birçok kez reddetti. Bununla birlikte, olumlu bir işaret, boğaların fiyatı son rallinin desteği 0,021 doları tutmayı başarması. Şu anda alçalan direnç trend çizgisine bir kez daha meydan okuması.

Fibonacci düzeltme teorisine göre, bir yönde önemli bir fiyat değişikliğinden sonra, ilk trende devam etmeden önce belirli bir seviyeye geri dönmesi beklenir. Bu durumda, 0.618 Fibonacci seviyesinden sıçrama, bunun sadece yükseliş trendi içinde bir düzeltme olduğunu gösteriyor.

Günlük RSI’da alçalan direnç trend çizgisinin üzerine çıktı. 50 seviyesinin üzerine çıkan RSI, fiyat hareketinde boğaların hakimiyetini gösterir. Ayrıca, RSI atılımları genellikle fiyat hareketlerinde benzer atılımlara yol açar. Bu nedenle, teknik analist David, T fiyatının önümüzdeki günlerde alçalan direnç trend çizgisinin üzerine çıkmasını bekliyor. Bu hareket için kritik hedef 0,03 dolar.

En olası beklenti, T fiyatının gelecekte daha da yükseleceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,03 dolar ve daha yüksek olan hedef 0,06 dolar.

Ripple zaferi altcoin piyasasına yakıt sağlıyor

XRP fiyatı 13 Temmuz’un SEC galibiyeti ardından %96’lık bir artış yaşadı. Fiyatı bir noktada 0,93 dolara yükseldi. Olumlu haberler, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere birçok kripto para biriminde artışa neden oldu.

13 Temmuz’da New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, XRP’nin menkul kıymet olmadığına karar verdi. Ancak yargıç, kurumsal alıcılara yapılan XRP satışının bir yatırım sözleşmesi olduğunu da sözlerine ekledi.

Ralli yerini düzeltmeye bıraktı

Ripple galibiyetinden 48 saat sonra, kripto piyasası geneli %3,5 değer kaybetti. İlk 50 arasından sadece Shiba Inu ve Optimism değer kazanmayı başardı. Santiment, kripto piyasasının 12 Haziran ile 13 Haziran arasında tanık olduğu önemli yükselişin ardından piyasanın “biraz akşamdan kalma” yaşadığını belirtti.

Coinglass’ın verilerine göre, genel piyasa düzeltmesi, kripto yatırımcıları için büyük tasfiyelere yol açtı. Bu esnada, 55.000’den fazla yatırımcıdan yaklaşık 180 milyon dolar tasfiye edildi. Yükseliş ivmesinin uzun süre devam etmesini bekleyen long pozisyonlar, 139. 92 milyon dolar kaybederek tasfiyelerin çoğunu oluşturdu. Bitcoin ve Ethereum en çok etkilenenler oldu. En önemli tasfiye Binance’te 2,86 milyon dolar değerinde bir ETHUSDT pozisyonunu içeren tasfiye oldu.

XRP için sırada ne var?

XRP fiyatı şu anda geçen haftaya göre %50’nin üzerinde kar yazdırıyor. SEC zaferiyle birlikte kritik 0.45, 0,50 ve 0,55 dirençlerini geride bıraktı. Mevcut seviyeler tutunmayı başarabilirse, boğaların sıradaki hedefi 1,0 dolar bölgesi olacak. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bazı analistler 10 veya 30 gibi yeni zirveler bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx