Asus ROG Phone 8 serisi de süper yonga setini kullanacak!

Asus, yaklaşan ROG oyun telefonu için heyecan verici bir duyuru yaptı. Önümüzdeki ROG Phone 8 serisinin, üçüncü nesil Snapdragon mobil platformu olan Snapdragon 8 Gen 3 ile geleceğini doğruladı. Ancak, ROG Phone 8 serisinin lansman tarihi henüz kesinleşmemiş durumda.

Snapdragon 8 Gen 3‘ün ROG Phone 8 serisinde yer alacak olması oldukça etkileyici avantajlar sunuyor. Özellikle Snapdragon 8 Gen 2 ile çalışan ROG Phone 7 serisine kıyasla, yüzde 30 daha iyi bir CPU performansı, yüzde 20 daha iyi enerji verimliliği, yüzde 25 daha üstün GPU performansı ve yüzde 98 artışla AI yetenekleri bu telefonu öne çıkarıyor. Bu serinin bu yıl ya da gelecek yılın başlarında Çin’de tanıtılması bekleniyor.

Asus ROG Phone 8 serisi de süper yonga setini kullanacak!

ROG Phone 8 serisinin tam özellikleri şu an için belirsizliğini koruyor. Ancak son zamanlarda bir raporda, serinin ROG Phone 8, ROG Phone 8 Pro ve ROG Phone 8 Ultimate olmak üzere üç modelden oluşabileceğine dair bilgiler geldi. Bu modellerin her birinin kendi benzersiz model numarası var. Örneğin, global piyasa için AI2401_A, Çin veya Hindistan pazarı için AI2401_C ve ROG Phone 8 Pro için AI2401_E.

Geçen Eylül ayında, Geekbench benchmark kütüphanesinde ASUS_AI2401_A model numarasıyla bir ASUS telefon ortaya çıktı. Bu cihazın ROG Phone 8 olabileceği düşünülüyor. Benchmarkta, bu Snapdragon 8 Gen 3 destekli akıllı telefonun 16 GB RAM ile geleceği ve Android 14 işletim sistemine sahip olacağı belirtildi. Ayrıca, bu Android sürümü üzerine ROG kullanıcı arayüzü eklenmiş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx