Yunus Akgün: Benim için düş üzere bir dönemdi

Geçtiğimiz dönem Adana Demirspor’da kiralık olarak geçiren Galatasaray’ın genç futbolcusu Yunus Akgün, GS TV’ye açıklamalarda bulundu.

“Önce Galatasaray, sonra Avrupa”

Galatasaray’a 2007 yılında girdiğini söyleyen Akgün, “Tabii ki kaptanlık hayalim var, uzun yıllar oynadıktan sonra olacaktır eminim. Adana’daki ağabeyler diyor ki; sen gençlere ileride kök söktürürsün. Liderlik vasfına sahibim, hak ettikten sonra kaptan olabilirim. Aile ortamı yapmak lazım, ekibi sahiplenmek lazım. Genç oyuncular Türkiye’de talih bulamadığı için yurt dışına çıkmak istiyorlar lakin evvel çıktığın yere katkı sağlamak kıymetli, kendime yakıştırmam çabucak gitmeyi, evvel burası sonra Avrupa. Kesinlikle lisan öğrenmek lazım, yoksa yurtdışında top oynatmazlar” diye konuştu.

“Gençlerin kesinlikle oynayacakları yerlere gitmesi gerekiyor”

Kiralık gitmeye nasıl karar verdiğini anlatan 21 yaşındaki futbolcu, “Galatasaray’dayken önümdeki oyuncular çok güzellerdi, şampiyonluğa oynuyor kadro lakin gereken bahtı bulamıyordum, hocamla konuştuk ve gitme kararı aldım, oynamam gerekiyordu. Maç yapmak çok farklı, idman yaparak olmuyor, kondisyon elde edemiyorsun, gençlerin kesinlikle oynayacakları yerlere gitmesi gerekiyor, ben buna dayanılmaz bir örneğim, oynadım ve bir yılda ulusal kadroya yükseldim” şeklinde konuştu.

“En uygun sağ açıkta rahatım”

Boyunun handikap olmadığını hatta avantajını yaşadığını tabir eden genç futbolcu, “Yeteneklerimi daha kolay sergiliyorum, hızlanıyorum basitçe. En yeterli sağ açıkta rahatım fakat 10 numarada, sol açıkta da oynarım, en güzel sağ açık lakin. Fazla mevkide oynayabilmek oyuncu için avantajdır. Gol atmak her vakit daha keyifli, asist yapmayı da seviyorum lakin gol atınca daha memnun oluyorum” açıklamasında bulundu.

“Galatasaray’a karşı yeterli oynamam gerekiyordu”

İHA’nın haberine nazaran; Adana Demirspor’da Galatasaray karşı oynadığı maçta neler hissettiğini anlatan Yunus Akgün, “15 yıl Galatasaray’da top oynamışım, maçtan bir gün evvel çok heyecanlıydım, gol attıktan sonra sevinmek bana yakışmazdı, hatta gözyaşı döktüm biraz gol atınca, çok tuhaf bir histi. Âlâ oynamasaydım hakkımda spekülasyon çıkacaktı. Maçtan sonra çok berbat oldum bir de kazanınca değişik hissettim fakat kendimi göstermem lazımdı, ben geliyorum zira oynamam lazım Galatasaray’da” değerlendirmesinde bulundu.

“Kerem solda ben sağda, taraftarımızı çok heyecanlandırırız”

Kerem Aktürkoğlu ile uyumlarıyla ilgili olarak ise Akgün, “Kerem solda ben sağda taraftarımızı çok heyecanlandıracağımızı düşünüyorum hocam talih verirse. Çok bildiri alıyoruz, beklenti çok yüksek ancak bunun şuurundayız. Maçların da çabucak başlamasını bekliyoruz sağlı sollu oynamak için. Ulusal kadrodaki gol hoş bir emsal oldu. Birbirimize çok gol attırabiliriz, özelliklerimiz heyecan veriyor insanlara, kerem solu, ben sağı bırakmamak istiyoruz” dedi.

“Beni için düş üzere bir dönem oldu”

Kendisi için hayal üzere bir dönem olduğunu söyleyen ulusal futbolcu, “İlk dönemimde bu türlü şeyler yaşadım, çok gururluyum çocukluk hayalim ulusal ekibi gerçekleştirdiğim için ancak değerli olan kalıcı olmak. Biz düşürdük, biz çıkaracağız, B Ligi’ne bir an evvel çıkacağız aslında A Ligi’ni hak ediyoruz lakin çok yetenekli oyuncular var, herkes çok âlâ anlaşıyor, oynadığımız oyundan zevk alıyoruz 20 gün kamp yaptık kimse bir an olsun sıkılmadı” diye konuştu.

“Rol modelim Messi”

Fransız futbolcu Antoine Griezmann’a benzettiklerini belirten Yunus Akgün, “Benim stilim Messi. Onu rol model alıyorum. Messi’nin ayağına top gelince heyecanlanıyor herkes, benim de hedefim o. Premier Ligi izlerken yoruluyorum, çok tempolu, çok keyifli. Grup olarak PSG’yi seviyorum, bütün yıldızlar orada olduğu için” halinde konuştu.

“Balotelli ile oynadığım için şanslıyım”

Adana Demirspor’da bir arada oynadıkları İtalyan golcü Mario Balotelli’nin hiç düşünüldüğü üzere bir karakter olmadığını tabir eden 21 yaşındaki futbolcu, “İnsanlarda öteki bir algı var lakin bir muhabbet et alakası yok, bu türlü bir adam olamaz. Adana’da hiç bir meşakkati olmadı, oynadığım en uygun oyuncu o hayatımdaki. İdmana bir gün geç kalmadı, gençlere ilgisi çok düzgün, konuşur daima gelip bizlerle, onunla oynadığım için şanslıyım, çok kalender bir adam” açıklamasında bulundu.

“İlk paramla aileme konut aldım”

Annesi daha çok sevdiğini söyleyen genç futbolcu, “Anneciyim biraz, babama da telefon aldım lakin Babalar Günü’nde artık kırılmaz bana. Birinci paramla aileme konut aldım. Biz petekleri olmayan buz üzere meskende oturuyorduk, annem mutfakta donuyordu sobalı konutta, annem hüngür hüngür ağladı. Anne duası alıyorum çok mutluyum” dedi.

Kendisinin bir totemi olmadığını söz eden Akgün, “Balotelli maçtan evvel soyunma odasında bir şey yakıyordu. Anlamadım manasını lakin uğur mu artık bilmiyorum uzaktan uzaktan golleri bu sayede atıyor demek ki. Balotelli’nin o attığı gole şaşırmadık zira idmanlarda daima atıyor çok yetenekli, uzunluğuna nazaran inanılmaz atletik” diye konuştu.

“Okan hocam, beni en düzgün anlayacak kişi”

Yunus Akgün, Teknik Yönetici Okan Buruk için ise, “Okan Hocam benim üzere altyapıdan çıktı. Beni en uygun anlayacak kişi, büyük baht benim için. Birebir yollardan geçtik, birlikte inşallah şampiyonluk yaşarız. Başakşehir’deki arkadaşlarım daima çok özel hoca diyordu, yorumlar yapıyordu onunla ilgili” diyerek kelamlarını tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.