UYGUN Parti ve Meral Akşener’e ‘Milletin Kürsüsü’ davası açtı: ‘Markamı kullanmasınlar, milletin adamına armağan etmek istiyorum’

Gebze ilçesinde yaşayan Haluk Turgut, toplumsal medyada içerik üretebilmek için bulduğu “Milletin Kürsüsü” isminin patentini aldığını, tescillediği bu ismin YETERLİ Parti tarafından kullanıldığını gördüğünde parti yetkililerine ulaşarak “bu ismi kullanmamaları gerektiği” konusunda ikazlarda bulunduğunu söyledi.

Turgut, eline marka tescil evrakını de alarak avukatıyla birlikte Gebze Adliyesi’ne gitti. Turgut, burada hem UYGUN Parti’ye hem de Genel Lider Meral Akşener’e dava açtı.

“Hak arayışı” başlattığını kaydeden Haluk Turgut, “Milletin Kürsüsü isminin marka tescil evrakı tarafıma ilişkin. DÜZGÜN Parti bunu kullanmakta. Gerek toplumsal medyada gerekse küme toplantılarında bu türlü bir isimle yayın yapmaktalar. Öncelikle şöyle söyleyeyim; YETERLİ Parti’nin küme toplantı salonu kürsüsü diye geçiyor orası, milletin kürsüsü değil. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan resmi olarak bunun ticari bir marka olduğunu tescillettim ve bu isim tarafıma ilişkin. Birtakım görüntü paylaşım sitelerinde Meral Akşener’in resmi sayfalarında bu isimle yayın yapılıyor. Bu marka ticari bir marka. Görüntü paylaşım sitelerinde bu türlü bir projem var, bu türlü bir kanalım var. Bu hususta kendilerine ulaştım. Kelamlı olarak da söyledim, yasal olarak ihtarda da bulunduk. UYGUN Parti’nin medya tanıtım ünitesinden sorumlu olan bireye tekraren ulaştım, kendisi de hukukçu. Kendisi yasal olarak hakkımı aramamı söyledi. YETERLİ Parti markama tecavüzü sonlandırmadı. O yüzden hak arayışına başladım. Bu kararı, yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin resmi kurumunun, Türk Patent ve Marka Kurumu’nun bana tescillediği bu belgeyi tanımadıklarını söylediler. O yüzden bu türlü bir hak arayışına girdim. Bu Türkiye Cumhuriyeti’nin kanunlarına nazaran bir hata. Hem YETERLİ Parti’ye hem Meral Akşener’e dava açtık, cürüm duyurusunda bulunduk” dedi.

“MİLLETİN ADAMINA İKRAM ETMEK İSTİYORUM”

“Ben katiyetle markamın kullanılmasını istemiyorum. Zira orası milletin kürsüsü değil, DÜZGÜN Parti’nin küme toplantı salonunun kürsüsüdür. Öncelikle bunun anlaşılmasını istiyorum. Bu isimle yayın yapılabilmesi için benim onayım gerekmektedir. Ben de buna onay vermeyeceğimi kendilerine de belirttim. Buna da rastgele bir dönüş yapmadılar, kale almadılar. Meral Akşener sık sık kul hakkından bahsediyor. Bu bir kul hakkıdır” tezinde bulunan Turgut, “Ben bunun için bir emek harcadım, bir para harcadım. Bu hak ihlaline bir an evvel son vermelerini istiyorum. Ayrıyeten bu markayı, ‘Milletin Kürsüsü’ ismini cumhurbaşkanımız şayet kabul ederse kendisini ziyaret edip, milletin adamına ikram etmek istiyorum. Kendisinin siyasi propagandalarında kullanılması üzere gerçek yerinin orası olduğunu düşünüyorum. Cumhurbaşkanım kabul ederse bunu ona armağan etmek istiyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.