Ümit Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ait konuştu

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, partisinin Çorum Vilayet Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Zafer Partisinin kuruluşunun üzerinden bir yıl geçtiğini söyledi.

Parti olarak nisan ayından itibaren Türkiye’nin gündemini belirlediklerini sav eden Özdağ, halkın gerçek gündemini anlayıp, siyasete taşıdıklarını aktardı.

Daha evvel yaptığı açıklamada Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi gerektiğini savunan Özdağ, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sert sözlerle yüklendi.

“Kemal Kılıçdaroğlu şike adaydır”

“Kemal Kılıçdaroğlu şike adaydır. Erdoğan’ı seçtirmek için aday oluyor.” diyen Özdağ, “Elinizde seçimi birinci çeşitte kazanacak bir aday varken, 2011’den bu yana girdiği her seçimi kaybetmiş bir genel liderin siyasi mesleğini artık bir de cumhurbaşkanlığı seçimi kaybederek bitirmek istemesi, onun kişisel tercihidir. Lakin biz Zafer Partisi olarak Türk milletinin yeniden bir şike seçim kaybetmesine müsaade vermeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

“Adayımız hala Mansur Yavaş”

Bir partilinin “Cumhurbaşkanı adayınız hala Mansur Yavaş mı?” sorusuna “Hala Mansur Yavaş” karşılığını veren Özdağ, diğer bir partilinin “Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa siz de aday olur musunuz?” sorusunu ise “Sen gazeteci misin, sağ ol teşekkür ediyorum. Benim adaylığım rastgele birisinin adaylığına bağlı değil.” biçiminde yanıtladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.