Son Dakika! Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti’yi ayağa kaldırdı! Tepkiler art arda geliyor

Son dönemde konserlerinde giydiği kıyafetler ve tarzıyla gündemden neredeyse hiç düşmeyen ünlü şarkıcı Gülşen’in Nisan ayında gerçekleşen bir konserinde kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

“SAPIKLIĞI ORADAN GELİYOR HERHALDE”

İnternete düşen görüntülerde Gülşen’in konser esnasında bir kişiyle ilgili olarak “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi. Sapıklığı oradan geliyor herhalde” dediği duyuluyor.

“GÜLŞENTUTUKLANSIN” ETİKETİ TT OLDU

Şarkıcı Gülşen’in bu sözleri sosyal medyada büyük bir tartışmaya neden olurken, çok sayıda Twitter kullanıcısı Gülşen’in tek bir kişi üzerinden tüm İmam Hatiplileri hedef almasının yanlış olduğunu dile getirdi. Yorum yağmuru sonrası “GülşenTutuklansın” etiketi de Twitter’da kısa sürede TT oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Gülşen’in sahnede İmam Hatiplilere yönelik sarf ettiği sözlerinden dolayı Türk Ceza Kanununun 216. maddesinde yer alan “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK: NEFRET SUÇUDUR, İNSANLIK AYIBIDIR

Gülşen’in İmam Hatiplilerle ilgili sözleri AK Parti cephesinde de büyük tepki çekti. Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ünlü şarkıcıya Twitter hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Çelik yaptığı paylaşımda, “Nefret üretmek bir sanat dalı değildir. Nefret yaymak bir sanatçı faaliyeti değildir. Toplumun belirli bir kesimini “sapıklık” iddiası ile hedef almak ve Türkiye’yi ayrıştırmaya çalışmak nefret suçudur ve insanlık ayıbıdır… Bu çarpık zihniyetin mazide kaldığını düşünüyorduk. Ancak farklı kisveler altında sürdüğünü görüyoruz. Bu nefret zihniyeti ülkemizde asla zemin bulamaz. Nefrete karşı insanlık değerlerini savunmaya devam edeceğiz. İnsanlık onuru her türlü nefretin üstündedir.” ifadelerini kullandı.

NUMAN KURTULMUŞ: BÖYLE İFADELER KULLANMAK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in ardından Gülşen’in sözlerine bir tepki de AK Parti Genel Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş, Twitter paylaşımında “Milletimizin gözbebeği, ülkemizin en başarılı eğitim kurumlarından, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz İmam Hatip Liselerine karşı ortaya konulan nefret söylemini esefle kınıyorum. İmam Hatiplilere ya da bir başkasına karşı sorumsuz, ötekileştirici, aşağılayıcı, düşmanlaştırıcı ifadeler kullanmak kimsenin haddi değildir” ifadesini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.