Şile’de plajın bir kısmının kapatılmasına reaksiyon

İstanbul Şile’deki Ağlayankaya Plajı’nda Şile Belediyesi tarafından plajın bir kısmı ‘Kadınlar Plajı’ yapılacağı gerekçesiyle kapatıldı. Duruma reaksiyon gösteren vatandaşlar, “Kıyı kenar çizgisi tüm halka açıktır. Kimse çeviremez, kapatamaz” dedi.

İstanbul Şile Balibey Mahallesi’ndeki Ağlayankaya Plajı’nın bir kısmının Şile Belediyesi tarafından Şile Bayanlar Plajı Projesi kapsamında kapatıldı. Bölgeden fotoğrafları SÖZCÜ WhatsApp Haber Hattı’na ulaştıran vatandaşlar, plajın kapatılmasına reaksiyon gösterdi.

“BİZ BURALARDA YÜZDÜK, TORUNLARIMIZ DA YÜZSÜN İSTİYORUZ”

Bölge sakini bir vatandaş, “Kıyı Kanunu’nun 4. ve 5. hususunda ‘denize 50 metreden yakın yerler herkesin kullanımına açıktır’ deniliyor. Buraların elimizden kayıp gitmesini istemiyoruz. Biz buralarda yüzdük, torunlarımız da yüzsün istiyoruz” dedi.

“KIYI KENAR ÇİZGİSİ TÜM HALKA AÇIKTIR, KİMSE ÇEVİREMEZ, KAPATAMAZ”

Diğer bir vatandaş ise reaksiyonunu şu sözlerle lisana getirdi:

* “Şile Ağlayankaya’da kumsalı ve denizi bölerek kapatılması bizi çok üzdü. Bunu yapanın belediye olması farklı bir üzücü.

* Şileliyiz biz. Memleketimizde diğer kanunsuzluğu belediye yaparsa, hoş memleketimizi nasıl koruyacağız? Nasıl gelecek kuşağımıza bırakacağız?

* İnsan bu evrede utanç duyuyor bu çirkinliklerden. Kıyı kenar çizgisi tüm halka açıktır. Kimse çeviremez, kapatamaz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.