Sertleşme Problemi Neden Olur Ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşme sorunu erkeklerde sıkça görülen bir sağlık problemidir. Sertleşme, damar sisteminin, hormonlar ve sinir sistemi vasıtasıyla uyarılması ve kan akışının artmasıyla gerçekleşir. Ancak bu durum pek çok hastalığın bir sonucu olarak erektil disfonksiyon olarak da bilinen sertleşme sorununa neden olabilir. Fiziksel ve psikolojik nedenleri olan sertleşme sorununa çözüm için farklı tedavi yöntemleri kullanılırken, kalıcı bir çözüm için mutluluk çubuğu (penil protez) uygulanmaktadır.

Günümüzde erkeklerde en çok görülen sağlık problemlerinden biri sertleşme sorunudur. Sağlıklı bir bireyde sertleşme; damar sisteminin, hormonlar ve sinir sistemi vasıtası ile uyarılması, penis içindeki kan akışının artması ile gerçekleşmektedir.

Corpus cavernosum adı verilen, penisin içinde bulunan kanallara doğru kan akışı gerçekleşir. Bu sayede peniste sertleşme sağlanmış olur. Bu durumun gerçekleşmediği durumlarda erektil disfonksiyon da denilen sertleşme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu durumda kişi, ortamda yeterince uyaran olduğu halde sertleşemez ya da sertleşme gerçekleşse bile çok kısa sürer.

Erektil disfonksiyon, kişide görülen başka hastalıkların sonucunda ortaya çıkmaktadır. Son yıllarda sıkça karşılaşılan bir durum olması nedeni ile üzerine araştırmalar yapılmaya başlanmıştır. Sertleşme problemi neden olur sorusu araştırmacılar tarafından sıkça sorulur hale gelmiştir.

Erektil Disfonksiyon Neden Olur?

Erektil disfonksiyonun  ortaya çıkmasında pek çok unsur bulunmaktadır. Kalp damar hastalığı ve diyabet sorunu olan kişilerde sertleşme problemi sıklıkla görülmektedir. Bunun yanında hipertansiyon da sertleşme sorununa sebep olmaktadır. Tüm bu fiziksel rahatsızlıkların yanı sıra beslenme şekli ve zararlı madde kullanımı da bu sertleşme sorununa sebep olmaktadır. Obezite ve aşırı alkol ve tütün maddeleri kullanımı bu sorunun nedenlerini başında gelmektedir. Hormon dengeleri de önemli bir etkendir. Testosteron düzeyindeki düşüklük ve hormon seviyelerinde ki değişiklik nedeni ile de Erektil disfonksiyon görülebilmektedir.

Erektil Disfonksiyona Hangi Hastalıklar Sebep Olur?

İnsan vücudunda bulunan kolesterol gibi yağların oranlarının artmasıyla ilişkili olarak görülen hastalıklar bu durumu tetiklemektedir. Böbrek hastalıklarında görülebildiği gibi, Parkinson hastaları, multiple skleroz (MS) hastalarında da rastlanmaktadır. Penis şekil bozukluğu görülen kişilerde de ortaya çıkabilmektedir.

Fiziksel olarak yaşanan travmalar da sertleşme sorununun yaşanmasında etkili olmaktadır. Kalça kemiği ve omurga travmaları sonucunda görülebilmektedir. Ayrıca prostatın ameliyatla alınması sonucunda da ortaya çıkmaktadır. Sağlık sorunları dışında kişinin duygusal durumu da etkili olmaktadır. Kişinin yaşadığı stres, anksiyete, depresyon, uyku bozuklukları gibi psikojenik sebeplerde erektil disfonksiyona neden olmaktadır.

Nasıl Tedavi Edilmeli?

Erektil disfonksiyonu olan kişilerin öncelikli olarak hekimden destek alması gerekmektedir. Sertleşme sorunu için kullanılan pek çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Tıbbı olarak kullanılan tedavi yöntemlerinin yanında penil protez de kalıcı bir çözüm sağlamaktadır.

Uygulanan ameliyat gerektirmeyen tıbbi yöntemler her zaman kalıcı çözüm sağlamamaktadır. Ancak kısa bir operasyon ile penise yerleştirilen mutluluk çubuğu kalıcı çözüm sağlamaktadır. Mutluluk çubuğunun iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Hangi protezin kullanılacağı hastanın ihtiyacına ve fizyolojik durumuna göre farklılık göstermektedir.

Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir