Samsung yakında Rusya pazarına dönebilir!

Putin’in Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından birçok tüketici elektroniği markası faaliyetlerini Rusya’dan çekti. Bu markalara teknoloji devleri, Samsung ve Apple da dahildi. Ancak şimdi görünüşe göre bazı markalar kayıplardan sonra bu pazara geri dönmeyi hedefliyor.

Samsung yakında Rusya pazarına dönebilir!

Bir CNN raporuna göre, Apple askeri gerilimlerin ardından bölgeden ayrılmasına rağmen, Rus perakendecileri, marka Rusya’da yeni iPhone’ları resmi olarak duyurmadan önce en son iPhone 14 serisine ulaşmayı başardı. Şu an itibariyle, iPhone 14 Rusya pazarında mevcut, ancak oldukça yüksek bir fiyat etiketi ile.

O sırada Güney Koreli teknoloji devi, ürünlerini aynı ülkede satmak için daha iyi bir geçici çözüm planlıyor, bu da sadece pazara yeniden girmek. Başka bir deyişle, akıllı telefon üreticisi, Rusya’dan ayrıldıktan sadece altı ay sonra Rusya’ya geri dönecek. Bir Reuters raporuna göre, bir Rus haber kuruluşu, konuya yakın kaynakların Samsung’un önümüzdeki ay, Ekim 2022 gibi erken bir tarihte satışları yeniden başlatabileceğini söylediğini iddia etti. Bununla birlikte, şirket bu rapora henüz yanıt vermedi ancak bu bilgiyi doğruladı. Güney Koreli teknoloji devi Rusya pazarından çekilmesinin ardından bazı kayıplar yaşamıştı. Bu kapsamda pazara dönmek mantıklı bir hareket olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.