Özel, Erdoğan’a çocuklarının okullarını hatırlattığu Türkiye’de okumadı

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Kendi evlatlarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e Washington’a gönderip şatafat içinde yaşattılar. Milletin çocukları Anadolu’da açlığa yoksulluğa vefata terk edildi” kelamlarına reaksiyon gösterdi. Özel, “Dört çocuktan Türkiye’de okuyan yok. Kendi yollamış” dedi. 

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

“KUTUPLAŞMAYI KÖRÜKLÜYOR”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde, 105 yeni yurt binası açılış törenindeki açıklamalarına dikkat çeken Özel şunları söyledi:

“Yıllardır açtıkları yurtlar dün açıyormuş üzere yaptılar. Yurt kapasitesiyle ilgili birtakım da sayılar verdiler. Sayılar bizleri doğruluyor doğal ki. Fakat öğrencilerle konuşuyor, gençlere konuşuyor müspet bir lisan kullanmasını beklersiniz lakin yeniden lisanında zehir var. Zehir zemberek açıklamalar yapıyor, gençlerin zihinlerine zerk edeceğini düşünerek ağzından zehir saçıyor.

Kutuplaşmayı körüklüyor. Her ne kadar vekili Becerikli Ünal Kahramanmaraş Vilayet Müracaat Toplantısı’nda biz kimseyi kutuplaştırmıyoruz diye nutuk atıyor olsa da Recep Tayyip Erdoğan birebir saatlerde ‘kim bizi yurtlar üzerinden eleştiriyorsa ya cahildir ya arka niyetlidir o bir provokatördür’ diyor. Demokrasilerde eleştirmek ne vakittir provokatörlük oluyor? Eksik yaptığınız bir işin eleştirilmesi ne vakittir provokatörlük, cahillik, arka niyet oluyor?”

“DÖRT ÇOCUKTAN TÜRKİYE’DE OKUYAN YOK”

Erdoğan’ın, “Kendi evlatlarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e Washington’a gönderip şatafat içinde yaşattılar. Milletin çocukları Anadolu’da açlığa yoksulluğa vefata terk edildi” kelamlarına de reaksiyon gösteren Özel şunları söyledi:

“Kendi yollamış. Bakın Sümeyye Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Bilal Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Ahmet Burak Erdoğan Londra’da okudu. Esra Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Yani o söylediği ‘kendi çocuklarını yurt dışında okuttular milletin çocukları perişan oldu’ dediği kendisi. Dört çocuktan Türkiye’de okuyan yok.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.