MSB’den FETÖ ile çaba açıklaması: 24 bin 395 işçi ihraç edildi

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile gayret kapsamında çalışmalar aralıksız devam ediyor…

FETÖ kanadından, Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB) ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin amaç alan ve kamuoyunu yanlış bilgiler veren birtakım şahıslar, manipülasyonlarını yayma çabalıyor…

Söz konusu teşebbüslerde karşı, MSB tarafından FEÖT ile uğraşa ait yazılı bir açıklama yapıldı.

İHA’nın haberine nazaran; açıklamada Bakanlığın FETÖ ile uğraşı hakkında kamuoyuna yanlış bilgiler aksettirilerek Bakanlık ve TSK’nın amaç alındığı vurgulandı.

“FETÖ ile iltisaklı tek bir işçi kalmayıncaya kadar gayretimiz devam edecektir”

FETÖ ile gayretin aralıksız devam edeceği altı çizilirken, şu sözlere yer verildi:

“Kendine medyanın her mecrasında yer bulmak, gündeme gelmek, Bakanlığımızın FETÖ ile gayreti konusunda kamuoyuna yanlış bilgiler vererek manipülasyon yapmak gayretinde olan kimi şahısların Bakanlığımızı, Türk Silahlı Kuvvetlerini amaç almaya devam ettiklerini görüyoruz.

15 Temmuz sonrası yurt içi ve hudut ötesinde düzenlenen harekatlarda ve sayısı ve çapı giderek artan büyük tatbikatlarda elde edilen muvaffakiyetler, FETÖ’den temizlendikçe daha da güçlendiğimizin en açık göstergesidir. Bu muvaffakiyete kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır.

Yalan yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan telaffuz ve hareketlerin kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediğinin dikkate alınması, uygun kıymetlendirilmesi ve göz arkası edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir işçi kalmayıncaya kadar uğraşımız devam edecektir.


“TSK’nın ulu üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir”

Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin ulu üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade edilmeyecektir. FETÖ ile uğraş hukuk çerçevesinde tüm ünitelerde tıpkı anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütülmekte, devletimizin istihbarat kurumlarından, birimlerimizden ve öbür kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere kesinlikle gerekli süreç yapılmaktadır.

“Bugüne kadar, 2.567 çalışanın rütbeleri geri alınmıştır”

Nitekim bugüne kadar 24 bin 395 işçi ihraç edilmiş, 2.567 işçinin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir yılda ise 1.980 işçi ihraç edilmiş, 561 işçinin de rütbesi geri alınmıştır.

Yani başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda çabamız devam etmektedir, edecektir.

Bu vesileyle 15 Temmuz’da ordu-millet gerçeğini bir defa daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir sefer daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine, sevgisi, itimadı ve duasından güç aldığımız asil milletimize hürmet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.