Merdan Yanardağ’ın “Kılıçdaroğlu’na suikast” paylaşımı için soruşturma başlatıldı

Gazeteci Merdan Yanardağ hakkında Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na bir grubun suikast yapmak için Türkiye’ye girdiğine ilişkin iddiayı içeren paylaşımına resen soruşturma başlatıldı. 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Twitter’ta Yanardağ tarafından 12 Mayıs’ta yapılan “Türkiye’nin siyasal ve toplumsal yaşamını derinden etkileyecek önemli bir olayı, -geç bir saatte de olsa- kamuoyu ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum. Çünkü kaynağıma güvendim… Kemal Kılıçdaroğlu’na suikast yapacak bir grubun Gürcistan’a Türkiye’ye girdiği belirtiliyor” şeklindeki paylaşım yaptığı belirtildi.

Yanardağ hakkında TCK’nın 217/A maddesinde düzenlenen, “Halkı Yanıltıcı Bilgiyi Alenen Aşağılama” suçundan dolayı resen soruşturma başlatıldı. Yanardağ, “şüpheli” sıfatıyla ifadesi alınmak üzere savcılığa çağırıldı.

TIKLAYIN | Tele 1 Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın iddiası: Kılıçdaroğlu’na suikast yapacak bir grubun Gürcistan’dan Türkiye’ye girdiği belirtiliyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir