Marmaris Şenliği yangın nedeniyle yarıda kaldı

Marmaris Kültür ve Sanat Şenliği’nin açık hava aktiflikleri geçen hafta meydana gelen orman yangını nedeniyle sonbahara ertelendi.

Marmaris’te ‘Küllerinden doğmak’ temasıyla 10 Haziran’da başlayan 1. Marmaris Kültür ve Sanat Şenliği, yeniden bir yangınla sarsıldı.

21 Haziran’da çıkan ve 4 gün süren orman yangını nedeniyle 25 Haziran’da yapılacak Boğaziçi Gençlik Korosu ve 28 Haziran’daki İlyas Mirzayev konserleri ertelendi.

Festivalde yalnızca Cahit Koparal Memleketler arası Flüt Yarışı gerçekleştirildi.

YARIŞMAYI BESTE YALI KAZANDI

7 farklı ülkeden 33 yarışmacının başvurduğu Cahit Koparal Memleketler arası Flüt Yarışması’nda online yapılan ön elemeyi geçenlerden 20 yarışmacı Marmaris’teki yarışlara katıldı. Birinci ve ikinci cins elemelerden sonra 6 finalist 25 Haziran’da son kere sahnede yeteneklerini sergiledi.

Bülent Evcil’in başkanlığında milletlerarası saygın müzisyenlerden oluşan heyetin yaptığı değerlendirmede Beste Yalı birinci, Mercan Aldemir ikinci ve Ayben Sever üçüncü oldu.

Beste Yalı

Ayben Sever’in tıpkı vakitte En Yeterli Türk Yapıtı Yorumcusu seçildiği yarışta Aygül Yeniev, Zeynep Canay, Eva Barkova da mansiyon mükafatına hak kazandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.