Mağazada indirim izdiham oluşturdu

Binlerce kişi mağazaya girerek alışveriş yapmak için birbirini ezince, devreye çevik kuvvet grupları girdi.

Düzce’de bir mağaza kuruluşunun birinci yıldönümü sebebi ile eserlerde indirime gideceğini duyurdu. 100 liralık kamp sandalyesini 20 liraya, 150 liralık ağaç lambaları 49 liraya, 750 liralık yemek tencere ekibini 300 liraya ve birçok eserde yüzde 50 ila yüzde 70 ortasında indirim yapacağını duyurmasının akabinde mağazanın önünde sabah saatlerinde izdiham oluştu.

Mağazanın kapılarını açması ile birlikte bir anda içeri girmek isteyen yüzlerce vatandaş indirimlerden yararlanmak için birbirini ezdi. Çevik Kuvvet gruplarının müdahalesi ile birlikte izdihamın önüne geçilirken, mağaza işletmecisi Yakup Köroğlu, piyasadaki artırımları bildiklerini ve halkı düşünerek bu türlü bir kampanya yaptıklarını belirterek, “Düzce’de ki mağazamızı geçen sene 17 günlük kapanmalara denk gelen süreç içerisinde açtık. O periyotta pandemiden ötürü çok reklam yapamadık. Düzce halkı ile buluşamadık. Pandemi kuralları sebebi ile kampanyalarımızı sunamadık. Bu sene 1. yıldönümümüz. Bu sene de Düzce halkına eserler ile kampanya yaptık. Şu anda piyasadaki artırımları takip ediyoruz. Halkımızın alım gücünün düştüğünü biliyoruz. Bizde bunu düşünerek kampanyalar yaptık. Tezleri fiyatlar verdik. Açılışımıza özel bir gündü. Düzce halkına teşekkür ediyoruz. Çok hoş ilgi gösterdiler ve kampanya olumlu geçiyor” dedi.

BU KADAR AĞIR OLACAĞINI DÜŞÜNMEDİK

Sabah saatlerinde oluşan yoğunluk ile birlikte gelişen izdihamın çevik kuvvet gruplarınca dağıldığını lisana getiren Köroğlu, “Sabah biz bir yoğunluk olabileceğini düşündük. Ancak bu kadar ağır olabileceğini düşünmedik. Bizde kendi çapımızda pandemi sürecinden antrenmanlıydık tedbir aldık. Barikatlar kurduk fakat fiyatlarımız hakikaten tezli olduğu için yoğunluk olunca buna müdahale edemedik. Giriş kapımız da problem oldu. Rastgele bir yaralanmaya sebebiyet vermemek için polisten yardım istedik. Sağ olsunlar da onlar geldi. Kalabalığı biraz daha nizama sokarak rastgele bir ıstırap yaşamadan kampanyamızı yapmış olduk” sözlerini kullandı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.