Kocaeli merkezli 5 vilayette FETÖ operasyonu: 19 gözaltı

Kocaeli merkezli 5 vilayette düzenlenen FETÖ/PDY operasyonunda 19 kişi gözaltına alındı. Operasyonda yüklü ölçüde döviz ile külçe altın ve gümüşler ele geçirildi.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü takımları, FETÖ/PDYye yönelik Kocaeli merkezli İstanbul, Bursa, Ankara ve Balıkesir’de eş vakitli operasyon düzenledi.

Operasyonda 6’sı örgütsel toplantıda, toplam 19 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin mesken ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 29 bin 126 ABD doları, 3 bin 800 Euro, 250 gram külçe altın, 12 kilo külçe gümüş, 2 silahlı helikopter mühimmatı, uydurma olduğu bedellendirilen 2 pasaport, diğer şahıslara ilişkin kimlik fotokopileri ve fotoğraflar ele geçirildi.

Aramalarda ayrıyeten, örgütün kendi ortasında rütbe belirlemek hedefiyle kullandığı bilinen 2 F serisi 1er da A, B ve L serisi 1 dolar, terör örgütü başkanına ilişkin kitap ve kasetler ile çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Emniyette süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden 3ü tutuklandı, 16 kuşkulu isimli denetim ve yurt dışına çıkış yasağı kuralı ile özgür bırakıldı. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.