Kardeşi itilen İhsan Erdoğan’dan çağrı: Hukuksuz itmeleri durdurun

İki yıl önce ikiz kardeşi Türkiye’ye itilen İhsan Erdoğan, son dönemde itmelerin artmasına tepki gösterdi. Kardeşinin iki yıldır Türkiye’de cezaevinde olduğunu hatırlatan Erdoğan, AB ve Yunanistan makamlarına itmeleri durdurmaları çağrısı yaptı.

HAMİLE VE ÇOCUKLAR GERİ İTİLDİ

İkiz kardeşi itilen ve Türkiye’de iki yıldır cezaevinde yatan ihsan Erdoğan, sosyal medya üzerinden AB makamlarına seslendi. “İkiz kardeşim Ayşe Erdoğan Mayıs 2019’da Yunanistan’dan Türkiye’ye hukuksuzca geri itildi ve 2 yıldır cezaevinde” diyen Erdoğan, paylaşımlarını şöyle sürdürdü: “Son dönemde Yunanistan’da geri itmeler arttı. Hamile kadın ve çocukların da bulunduğu yüzlerce insan geri itildi. İtilenlerin çoğu tutuklandı.

GERİ İTİLENLER CEZAEVİNE ATILACAK

Yunan ve AB makamlarına çağrım:

Hukuksuz geri itmeleri durdurun. Geri ittiğiniz insanların Türkiye’de cezaevine girmekten başka şansı yok. Yunanistan’a geldikten sonra itilen ve 2 yıldır cezaevinde olan ikiz kardeşimin yaşadıklarını başkaları yaşamasın. #StopPushBacksGreece”
 

Ikiz kardesim Ayse Erdogan Mayis 2019’da Yunanistan’dan Turkiye’ye hukuksuzca geri itildi ve 2 yildir cezaevinde.

Son donemde Yunanistan’da geri itmeler artti. Hamile kadin ve cocuklarin da bulundugu yuzlerce insan geri itildi. Itilenlerin cogu tutuklandi. #StopPushBacksGreece pic.twitter.com/fS8GVahPxb

— M. İhsan Erdogan (@m_ihsan_erdogan) July 3, 2021
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir