Instagram Hikayeye Nasıl Müzik Eklenir?

Instagram Müzik

Instagram kullanıcılarının sık kullandığı bir özellik olan Hikaye özelliği zamanında seneler öncesinde Snapchat’ten alınmıştı. Snapchat’ten alınıp ilk olarak Instagram’a uyarlanan bu özellik zamanla WhatsApp ve Facebook uygulamalarına da uyarlandı. Bu uyarlamalardan sonra var olan özelliklerin üstüne de birçok özellik eklediler. Bunlara örnek verecek olursak da gifler ve yüz filtrelerini verebiliriz. Bu özelliklerin yanında yine en çok kullanılan ve popüler olmuş Instagram müzik özelliğini de unutmamalıyız tabi ki. Yazımızın devamında Türkiye’ye yeni gelen Instagram hikayeye nasıl müzik eklenir öğrenmiş olacağız.

Instagram Müzik Özelliği Türkiye’de

Bir süredir yurt dışında kullanılan bir özellik olan Instagram müzik şimdi ise Türkiye’de kullanıma sunuldu. Instagram müzik özelliğinde dünya üzerinde popüler olmuş ve binlerce şarkı bulunuyor. Bu özellik sayesinde hikayenizi paylaşmadan istediğiniz şarkıyı ekleyebileceksiniz. Gelin Instagram hikayeye müzik nasıl eklenir bu adımlara geçelim.

Instagram Hikayeye Nasıl Müzik Eklenir?

 • Instagram hikaye ekranını açın.
 • Bir fotoğraf veya video çekin yahut galeriden müzik ekleyeceğiniz fotoğrafı veya videoyu seçin.
 • Sağ üst kısımda bulunan çıkartma ikonuna tıklayın.
  instagram müzik nasıl eklenir
 • Açılan kısımda Müzik ikonuna tıklayın.
  instagram hikayeye müzik ekleme
 • İsterseniz senin için kısmından popüler şarkıları ekleyebilir ya da göz at seçeneğine tıklayarak eklemek istediğiniz türden şarkıyı bulabilirsiniz. Bunun yanında üst kısımda bulunan müziklerde ara çubuğuyla da dilediğiniz müziği arayıp seçebilirsiniz.
  instagram hikayeye müzik nasıl eklenir
 • instagram müzik nasıl eklenir

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*