İçişleri’nden Kılıçdaroğlu’na davet: Bilgileri nasıl elde ettiğini açıklamalı

İçişleri Bakanlığı, Kılıçdaroğlu’nun seçmen bilgisi tezine ait, “YSK’da olmayan bilgileri nasıl temin ettiğini açıklamalı, aksi takdirde kabahat duyurusunda bulunulacak” açıklamasını yaptı.

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA: MİLLETİMİZE İZAH ETMELİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu’nun kelam konusu tabirlerini millete açıklaması gerektiğini kaydetti. CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın, “YSK’dan ham bilgileri alıyoruz. Bunlar üzerinde çalışıyoruz, düzeltiyoruz” açıklamasının, Kılıçdaroğlu’nun sıkıntılı tabirini türel bir çerçeveye oturtmak için giriştiği tevil uğraşı olduğunu vurgulayan Çelik, şu tabirleri kullandı: 

Kaldı ki Sayın Kılıçdaroğlu, 2009 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Lider adayı olmuş, lakin kendi seçmen kaydını takip edemediği için oy dahi kullanamamıştır.

Dolayısıyla Sayın  Kılıçdaroğlu’nun son açıklaması CHP’nin YSK seçmen bilgilerini denetim etmesi bakımından sevindirici bir gelişme olarak kayıtlara geçebilir. Fakat “YSK’da olmayan bilgilere sahibiz” formundaki çok problemli sözünü milletimize izah etmelidir.

KILIÇDAROĞLU: ELİMİZDEKİ BİLGİLER YSK’NIN ELİNDE YOK

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesine verdiği röportajda ellerindeki seçmen bilgisinin YSK’da bile olmadığını şu sözlerle argüman etmişti:

“Bizim elimizdeki seçmen bilgileri Yüksek Seçim Heyeti’nin elinde de yok, her bir seçmeni, birinci kere sandığa gidip oy kullanacak seçmenleri de biliyoruz, konutlarını, adreslerini de biliyoruz, doğum yerlerini de biliyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.