Güney Kore Tarihinin En İğrenç Suçlarına İmza Atan Yamyam Seri Katil Yoo Young-chul’un Deşhet Veren Hikayesi

Güvenli bir yaşamın sembolü haline gelmiş Güney Kore’nin tarihindeki en cani seri katil olan Yoo Young-chul’un hikayesi sizi kemiklerinize kadar ürpertecek! Aynı zaman da yamyam olan Yoo Young-chul bugün hala idam edilmeyi bekliyor!

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=le_nT…

Gördüğünüz kişinin ismi Yoo Young-chul ve kendisi Kore’nin en korkulan seri katillerinden birisi. “The Rain Coat Killer” olarak bilinen katil hakkında bir Netflix belgeseli de bulunuyor.

1970 yılında doğan Yoo, küçüklüğünden itibaren hırsızlık, tecavüz gibi birçok suçlardan sayısız kez hapisneye düşmüştü. Yoo’nun suçları yıllar geçtikçe daha da vahşileşti ve 2003 yılında cani katliamlarına başladı.

Başlangıçta Kore’nin zengin kesimini hedef alan Yoo, kendi tasarladığı bir balta ile kurbanlarını acımasız yöntemler ile öldürüyordu!

Kore’nin ve kendi zorluklarını zenginlerin varlığı ile bağdaştıran Yoo, özellikle zengin mahallerdeki yaşlı insanların evlerine saldırarak birçok yaşlıyı evlerinde katletmişti. Suçlarını özellikle bir soygun denemesi gibi göstermeye çalışan katil aslında birçok kanıt bırakmasına rağmen polis tarafından yakalanamamıştı.

Bu suçlarından en korkuncu ise içinde bebek bulunan bir evi yakarak uzaktan izlediği zamandı!

Yoo, rütin saldırılarından bir tanesinde evde bir bebek bulunduğunu fark etti. Aynı zamanda elini keserek DNA izini bırakan Yoo, panikleyerek evi içerisinde bebek bulunurken yaktı! Şans eseri evdeki bütün kanıtlar ve cesetler yanmış olsa da bebeğe bir zarar gelmemişti ve kurtarılmıştı. Buna rağmen bu olay Yoo’nun ne kadar insanlıktan uzak bir cani olduğunun göstergesiydi.

Bıraktığı izler sonucu medyanın ilgisini çekerek panikleyen Yoo, bu sefer hedefini fakir ve kimsesiz seks çalışanlarına yöneltti!

Yoo, eline bir polis kıyafeti geçirerek öncelikle seks işçilerinin paralarına el koymaya başladı. Daha sonrasında aşık olduğu bir seks işçisisi tarafından reddedilen Yoo, aklını kadınlar ile bozarak onları hedef almaya başladı!

Seks işçilerini hedef aldığı sürede iyice zalimleşen Yoo insan eti yemeye de başladı!

Önce bir seks işçisini evine çağırır ve öldürdükten sonra gömebilmek için onları parçalara ayırırdı! Kafalarını kesip kanlarını akıtmak ile başlayan Yoo, daha sonrasında kurbanlarını parçalara ayırarak bir üniversitenin arkasındaki ormana gömüyordu! Ayrıca kurbanlarının organlarından bazılarını pişirerek yediğini de iddia etti.

Yoo kurbanlarını gömdüğü yerleri pet şişeler ile işaretlerdi!

Bunu yapmasının sebebi daha sonra gelerek bu mezarları ziyaret etmek değildi. Sadece yeni birisini öldürdüğünde aynı yeri kazarak tekrar uğraşmak istemiyordu!

Yoo’nun suçlarının fark edilmesini sağlayan seks işçilerinin çalıştığı yerin sahibiydi!

Yoo, çok iyi bir planlama yapan birisi değildi. Kadınları çağırırken aynı telefonu kullanıyor ve bunu öldürdüğü kurbanların birisinin telefonu üzerinden yapıyordu! Bu yöntemi fark eden yerin sahibi ise polis ile iletişime geçerek Yoo’nun yakalanmasını sağladı.

Polisin Yoo için hazırladığı ilk tuzağı başarısız olmuştu!

Yoo, her zamanki yöntemi ile bir seks işçisini telefon ile buluşmaya davet etmişti. Yoo’yu yakalamak için bütün hazırlıklar yapılmıştı ki Yoo son saniye buluşmayı iptal etti. Daha sonrasında ise bunun sebebinin kızın çok uzun olması olduğunu söyledi. Kadınlardan nefret eden ve kontrol manyağı olan Yoo, uzun bir kız gördüğünde korkmuştu!

Yoo’nun alışkanlıklarını ve yöntemini iyice anlayan polis bu sefer mükemmel bir tuzak kurdu. Yoo sonunda yakalanmıştı ki kaçışı sadece birkaç saat sürecekti.

Epilepsi hastası olan Yoo, nöbet geçirmiş gibi taklit yaparak polislerin dikkatini dağıttı! Bu fırsattan yararlanan Yoo kaçarak evdeki kanıtları yok etmeye çalıştı. Bir sonraki yakalanışı ise 12 saat sonra olacaktı.

Yakalanmasının ardından 26 kişiyi öldürdüğünü ve çoğunun organlarını yediğini itiraf eden Yoo, idam cezasına mahkum edildi.

Ayrıca kendisinin ülkede halen idam cezası bulunmasının sebebi olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Bugün Yoo Young-chul, mahkumu olduğu idam cezasının uygulanmasını beklerken halen hapishanede bulunuyor. Kendisi yakalanmış olsa da toplumda bıraktığı korku ve izler bugün bile ilk günkü gibi taze!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir