Giysilerinizdeki kuvvetli lekeleri yok edecek yöntem! Hem çok tesirli hem de çok pratik…

En sevdiğimiz kıyafetlerle o kadar çok vakit harcıyoruz ki, onları asla lakin asla mahvetmememiz imkansız. Lekelerin geldiğini asla görmezsiniz, lakin lekeler bir halde sizi bulur.

En sevdiğiniz üst, en âlâ arkadaşınızın ödünç aldığınızı bilmediği elbise ya da oğlunuzun orijinal şortu olsun, şimdi hayal kırıklığı içinde iç çekmeyin. İmkansız üzere görünen bu lekeler onlara yanlışsız açıdan saldırdığınızda o kadar da sert değildir.

ELİNİZİN ALTINDAKİ ACİL LEKE ÇIKARICILAR

Kırmızı şarap ya da domates çorbası, o özel akşam için ihtimamla bir ortaya getirdiğiniz kıyafete katiyen uymaz. Dışarıdayken kıyafetlerinize bir şey dökerseniz panik yapmayın. Bu zahmetli lekeyi çıkarmak için birkaç kolay adımı uygulamanız yeterli! Birinci olarak, dökülen bir maddeyi asla ovalamayın yahut ovalamayın. Bunun yerine, beyaz bir bezle dikkatlice kurulayın. Elinizde beyaz bir bez yok mu? Bir tutamda, bir modül beyaz ekmek işe yarayacak, bir restorandaysanız ekstra yardımcı olan bir tüyo.

Salata sosu üzere yağ bazlı bir leke de sofradaki materyallerle işlenebilir. Yalnızca tuz serpin, biraz oturmasına müsaade verin ve akabinde baharatı giysiden fırçalayın. Tuz yağı emmiş olmalı.

Ardından, elinizdeki her şeyle nokta muamelesi yaparak eldeki lekeyi gidermeye devam edin. Açıkçası, bir leke kalemi şahane olurdu, fakat soda yahut sade su da uygun çalışır. Çok ağır uygulamayın, bunun yerine peçetenin köşesini kullanın.

Bir çamaşır makinesinin yakınındaysanız – örneğin, konutta romantik bir akşam yemeği? — Limon suyunu krema ile birleştirerek kolay fakat güçlü bir leke çıkarıcı oluşturabilirsiniz. Olağan bir halde yıkayın ve sonsuza kadar orada olacağını düşündüğünüz izler çoktan gitmiş olacak.

KAN LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

Kendinizi keserseniz, muhtemelen bir bandaj bulmaya ve muhtemelen bayılmamaya, kıyafetlerinizi korumaktan daha fazla odaklanırsınız. İyileştiğinizde ve olay anı bittiğinde , lekeli bir giysi elinizde kalır. Lakin, kan lekesini çıkarmak için saatlerce köle olmanıza gerek yok . Acıyı uzak bir anıya dönüştürmek için süratli ve kolay numaramızı kullanın.

Giysilerdeki kan lekelerini gidermek için eczanenin birinci yardım kısmında bulduğunuz cinsten yüzde 3 hidrojen peroksit kullanın. Lekeyi peroksitle ıslatın, tırnağınızı yahut bir tereyağı bıçağını kullanarak kanı gevşetmeye ve kazımaya yardımcı olun, akabinde daha fazla hidrojen peroksit ile durulayın. Sonra olağan formda yıkayın. Birçok durumda, lekeleri, bilhassa de kan lekelerini, oluştuktan çabucak sonra, lekelerin kurumasına fırsat kalmadan tedavi ederseniz, çıkarma konusunda daha yeterli bahtınız olur.

Giysilerden kanı çıkarmanın bir diğer usulü de, kumaşın lekeli bölgesini suyla ıslatmak, üzerine sade eski sofra tuzu serpmek , lekenin yarısını başkasına sürterek tuzda çalışmak ve lekeyi gevşetmek ve çabucak yıkamaktır.

GÖMLEK YAKALARINDAKİ LEKELER NASIL ÇIKAR?

Yakanın etrafındaki halkayı yok etmek için özel bir leke çıkarıcıya yahut çamaşır ön hazırlayıcısına gereksiniminiz yoktur. Bunun yerine, kesinlikle duşunuzda gizlenen bir eşya işinizi görecektir!

İster iş gömleklerinde, ister özel günlerde giydiğiniz gömleklerde yakanın etrafındaki leke, meskende bulunması garanti edilen bir şey olan şampuanla basitçe ortadan kaldırılabilir . Yalnızca yakaya biraz şampuan dökün, şampuanı uygunca etkilemek için yakayı ovalayın, yaklaşık 15 ila 30 dakika bekletin, sonra uygunca durulayın. Gömleğinizi her zamanki üzere yıkayın. Rastgele bir şampuan muhtemelen hile yapacak olsa da, birtakım uzmanlar bilhassa yağlı saçlar için formüle edilmiş bir marka kullanmanızı tavsiye ediyor zira beden yağlarını, kumu ve ciltten yakaya geçen başka unsurları parçalamak için tasarlandı.

Bu klâsik ipucunu kullanışlı ve tasarruflu bir biçimde değiştirmek için otellerden aldığınız fiyatsız şampuan şişelerini fiyatsız bir yakalık sökücü paketi için konuta getirin.


Kaşık ve çatallarınızı elmas üzere parlatacak yöntem! Hepsi yeni alınmış üzere olacak…


Adana’da büyük skandal! Ünlü oyuncu meslektaşına küfürler yağdırıp oteli birbirine kattı!


Ünlü oyuncu Türkiye’yi üzen haber sonrası mavi tipe çıktı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.