Fransa Futbol Federasyonu Lideri hakkında “cinsel taciz” soruşturması

Fransa futbolu, Federasyon Lideri Noel Le Graet hakkındaki cinsel taciz tezleriyle sarsıldı. FFF bünyesindeki çok sayıda bayanın “tacize uğramış hissettiği için” istifa ettiği argümanı sonrası soruşturma başlatıldı.

Fransa’da Futbol Federasyonu (FFF) Lideri Noel Le Graet’in suçlandığı “cinsel taciz” savlarının akabinde soruşturma başlatıldı.

Liberation gazetesinin haberine nazaran, So Foot spor mecmuasının, Başkan’ın federasyon bünyesindeki birçok çalışana SMS göndererek cinsel tacizde bulunduğu savlarını ortaya atmasından sonra Spor Bakanı Amelie Oudea-Castera, inceleme başlatılması talimatını verdi.

Gelişmeler üzerine Bakan Oudea-Castera, FFF Lideri Le Graet’i makamına çağırarak açıklama istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada bahse ait soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Le Graet’in FFF idaresine ait son periyoda ilişkin tüm raporları Bakanlığa ileteceği aktarılan açıklamada, Bakanın, FFF’nin hiyerarşik seviyeleri ne olursa olsun tüm çalışanlara mutlak hürmet duyarak cinsiyetçi ve cinsel olmak üzere her türlü ayrımcılığın ve şiddetin önlenmesi ismine faaliyetlerini sürdürmesi gereğini hatırlattı.” sözü kullanıldı.

‘ÇOK SAYIDA BAYAN İSTİFA ETTİ”

So Foot mecmuası, 8 Eylül’de, 2011’den bu yana FFF başında olan 80 yaşındaki Le Graet’in FFF çalışanlarına cinsel içerikli SMS gönderdiğine ait çok sayıda isimsiz şikayet mektubu alındığını ortaya atmıştı.

İddialara nazaran son yıllarda FFF bünyesindeki çok sayıda bayan “tacize uğramış hissettiği için” istifa etti.

FFF ise “karalama yaptığı” gerekçesiyle So Foot hakkında hata duyurusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

(AA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.