Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bakım çalışması sona erdi

İstanbul’da günde ortalama 240 bin aracın geçtiği Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde asfalt ve bakım çalışmaları başladı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü Edirne istikametinde saat 00.00’da asfalt bakım çalışmaları başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışmaları yerinde inceledi. Bugün 06.00 sıralarında çalışmaların sona ermesinin akabinde köprü trafiğe açıldı.

Bakan Karaismailoğlu, FSM Köprüsü’nün dünyanın en ağır trafiğinin yaşandığı köprülerinden olduğuna işaret ederek, günlük ortalama 240 bin aracın köprüden geçiş yaptığını söyledi.

Bu kadar ağır trafiğe hizmet eden köprünün yüzeyindeki asfaltta bozulmaların olabildiğini lisana getiren Karaismailoğlu, “Çalışmamıza hafta içi değil mesai saatinin olmadığı cumartesiyi pazara bağlayan gece başladık. Sabah 10.00 prestijiyle da bitirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımıza en az sorun yaratacak biçimde bu sorunu de ortadan kaldırıp Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü konforlu ve inançlı hale getireceğiz tekrar.” dedi.

FSM’DEN GÜNDE ORTALAMA 240 BİN ARAÇ GEÇİYOR

Bakan Karaismailoğlu, İstanbul Boğazı’nda 4 kara yolu geçişi bulunduğunu belirterek, günlük ortalama FSM Köprüsü’nden 240 bin, Avrasya Tüneli’nden yaklaşık 60 bin, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden 200 bin, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden de 110 bin araç geçtiğini bildirdi.

TRAFİK TEK ŞERİTTEN SAĞLANIYOR

Öte yandan, bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye nazaran, FSM Köprüsü’nün Edirne istikametinde başlatılan asfalt çalışması kapsamında sağ iki şeritte meydana gelen türlü bozulmalar onarıldı.

İstanbul trafiğini taban düzeyde etkileyecek saatlerde planlanan çalışma çerçevesinde, Edirne istikametine trafik tek şeritten sağlandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.