Emekli ikramiyesi için tarih belirli oldu! Emekli bayram ikramiyesi ne vakit yatacak?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan evvel 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını duyurdu. Bayram ikramiyesi SSK emeklilerine 5-6 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklilerine 7 Temmuz’da ödenecek.

Emekliler için değerli bir ek gelir olan emekli ikramiyesi için tarih netleşti. Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı Kurban Bayramı Emekli Bayram İkramiyelerinin bayramdan evvel hesaplara yatırılacağını açıkladı. Her yıl iki sefer bayramdan evvelki günlerde verilen emekli ikramiyesinden SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri yararlanıyor.

EMEKLİ İKRAMİYESİ NE VAKİT YATACAK?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, Kurban Bayramı emekli bayram ikramiyelerinin 2-7 Temmuz’da hesaplara yatırılacağını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya nazaran, 2018 yılında başlayan, emeklilere ikramiye uygulaması yılda 2 defa olmak üzere emeklilere ödeniyor. Emekli bayram ikramiyesi bu yıl da Kurban Bayramı öncesi emeklilerin hesabına yatırılacak. SSK emeklileri 5-6 Temmuz’da, Bağ-Kur emeklileri 7 Temmuz’da, Emekli Sandığı kapsamında aylık alanlar ise 2-5 Temmuz’da bayram ikramiyelerini alabilecek.

Kurban Bayramı’nın emekli bayram ikramiyeleri ödeme günleri şöyle:

– 4 (a) (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların aylık ödeme günü; 17, 18, 19, 20, 21 olanlara 5 Temmuz 2022; 22, 23, 24, 25, 26 olanlara 6 Temmuz 2022

– 4 (b) (BAĞKUR) kapsamında gelir/aylık alanlara 7 Temmuz 2022,

– 4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında aylık alanların aylık ödeme günü; 1 Temmuz olanlara 2 Temmuz; 2, 3, 4, 5 Temmuz olanlara aylıkları ile birlikte 2-5 Temmuz 2022 tarihinde ödenecek. DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.