Bitcoin fiyatı, 21.000 doların üzerinde konsolide oluyor!

CoinMarketCap verilerine göre, 24 Ağustos Çarşamba günü ABD ticaretinde, ABD doları karşısında ölçülen Bitcoin ( BTC ) fiyatı marjinal olarak %0,27 düştü.

Bitcoin fiyatı, 21.000 doların üzerinde konsolide oluyor!

Fiyatlar bu hafta nispeten sabit kalsa da, şu ana kadar ayılar kısa vadede hafif bir teknik avantaja sahip görünüyor ve Bitcoin ticareti son yedi gün içinde %9’un üzerinde düşüşle 21.409$ seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin 7 günlük mum grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Dahası, duraklamanın bir sonucu olarak oynaklık azaldı. Bu da kısa süre içinde daha önemli bir fiyat hareketinin gerçekleşebileceğini gösterebilir. Şu anda istatistiksel olasılıklar, daha önemli bir hareketin aşağı yönlü olduğuna işaret ediyor.

Varlık, özellikle fiyatının 25.000 doları aşmasıyla sonuçlanan iki aylık bir artış yaşadı ve yatırımcılar şimdi kripto para biriminin bir sonraki hedef fiyatına odaklanıyor.

Kripto topluluğu BTC fiyat tahmini

20.683 topluluk üyesinin oylarına dayanarak, CoinMarketCap’teki kripto topluluğu, Bitcoin fiyatının Eylül 2022’nin sonuna kadar mevcut seviyesinden %30’dan fazla artarak ortalama 29.346 $’a çıkacağını tahmin ediyor.

Bitcoin’in varlığı uzun süreli ayı piyasasından çekmeyi amaçlayan son toparlanmasından sonra, topluluk arasındaki fikir birliği tahmini hala olumlu.

Bununla birlikte, Bitcoin’in 25.000 dolarlık bariyeri kıramaması, makroekonomik endişelerin merkez sahneyi almaya devam etmesiyle ortaya çıktı. Bunun nedeni, kripto para piyasasının, artan enflasyona yanıt olarak Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırma kararına kötü tepki vermesidir.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.