Aydınlı kamyon sürücüsünün hafriyat Papatya, can yoldaşı oldu

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde oturan ve bir şirkette kamyon sürücüsü olarak çalışan, iki çocuk babası 54 yaşındaki Yaşar Ölçen, 4 ay evvel arkadaşından yavru bir hafriyat alıp konutunda bakmaya başladı.

Gözü üzere baktığı hafriyatla her yere gidiyor

Ölçen, mesai bitiminin akabinde meskene geldikten sonra hafriyatla yürüyüşe çıkıyor.
Hayvanla birlikte her gün 2 kilometre yürüyen Ölçen, peşinden ayrılmayan kazla kahvehaneye, markete ve parka da gidiyor. Ölçen’in gözü üzere baktığı kaz, ismiyle seslenildiğinde reaksiyon veriyor.

Papatya, vakit zaman Söke’deki süs havuzlarının tadını da çıkarıyor.

“O bana, ben de ona bağlıyım”

AA’nın haberine nazaran; Ölçen, çocuklarının evlendiğini, eşiyle yalnız yaşadıkları meskende kedi de beslediklerini söyledi.

Papatya’yı çok sevdiğini anlatan Ölçen, şöyle devam etti:

“Geldiğinde iki haftalıktı. Meskenin içinde büyüttük. Büyüdükçe konutun içine sığmaz oldu. Balkona, balkondan da bahçeye aldık. Beni çok sever. Benden diğerine gitmez. Her gün akşam işten çıktıktan sonra onu gezdiririm. Gezmeyi çok seviyor benimle. Bana bağlı. Ben de ona bağlıyım. Çok seviyorum. Hoş bir his. Parklara, markete, kahveye geliyoruz, kahvehanede oturuyoruz. Benden ayrılmıyor. Nereye gitsem bana eşlik ediyor.”


“Çocuğumuz üzere oldu”

Ölçen, hayvanın konutun içinde de dolaştığını belirterek, şöyle konuştu:

“Kendi çocuğumuz üzere oldu. Meskende bunu beslemek düzgün oldu. Hayvan beslemek güzel bir şey ancak bunu beslemek daha bir değişik oldu bizim için. Onu görenler şaşırıyor. ‘Nasıl alıştırdın?’ diyorlar fakat sevgi, birinci evvel sevgi… Benim sevgimi anlıyor. Biz de onu sevdiğimiz için ondan bağlı bize. Hanım bazen kıskanıyor, ‘Keseceğim onu’ diyor. ‘Sakın’ dedim, ‘Kesemezsin…’ Latife yapıyor tabi…”


“İsmiyle çağırdığımızda anlıyor”

Hayvanları çok sevdiğini lisana getiren Ölçen, “İşten geldiğimde birinci evvel onu gezdiririm. O da beni kapıda bekler. Sesimi duydu mu başlar bağırmaya. Çok hoş bir his. Herkese tavsiye ederim lakin olağan kaz besleyen olur mu bilmiyorum. Bazen beni kolluyor. Birisi yanıma gelince müsaade vermiyor. İsmini de benimsedi. İsmiyle çağırdığımızda anlıyor.” sözünü kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.